YRP Kongresini yaptı: Burada gelecek var | | İstanbulunsesi

 • DOLAR
  5,8147
  %0,44
 • EURO
  6,4658
  %0,25
 • ALTIN
  276,05
  %0,90
 • BIST
  7,7627
  %1,70
YRP Kongresini yaptı: Burada gelecek var

YRP Kongresini yaptı: Burada gelecek var

Ankara’da bu gün tek adayla gidilen genel kongrede Fatih Erbakan, yeniden genel başkan seçildik

Sabahın erken saatlerinde Ankara sokaklarını ve Arena kongre solununu dolduran birlerce çoşkulu partili, salona Erbakan’ın girmesiyle birlikte çoşkusunu daha attırdı ve “Mücahit Erbakan” sloganlarıyla kürsüye gelen Fatih Erbakan, “ekonomik sıkıntıları dile getirerek, hükümete eleştirilerde ve tavsiyelerde bulundu.

“Türkiye’deki ekonomik sorunları bitirecek projelere sahip olduklarını” ifade eden Erbakan, şunları kaydetti:

“Siyaset, bütün insanlığın kurtuluşu için zalimin zulmüne ‘dur’ demek, mazlumların, ezilenlerin, gariplerin haklarını korumak için yapılırsa ibadet olur. İşte bizim siyasetimiz böyle bir siyasettir. Biz petrol, çimento, borç, faiz ekonomisi yerine üretim, istihdam ve ihracat ekonomisini uygulayacağız. Türkiye, komşu ülkelerden uzak yerlerden tarım ve hayvancılık ihtiyaçlarını karşılıyor. Biz bütün bölge ülkelerinin ihtiyaçlarını karşılayacak potansiyele sahibiz. Tarım ve hayvancılığı en güçlü şekilde destekleyeceğiz.”

Erbakan, Türkiye’de huzur ve barışın adaletle sağlanacağını vurgulayarak, iktidara gelmeleri halinde haklının güçlü olduğu bir yargı düzeni oluşturacaklarını belirtti.

“Bütün insanlarımıza din, dil, ırk ayrımını gözetmeksizin hizmet edeceğiz. Biz vatandaşımızı Türk-Kürt, Alevi-Sünni, dindar-laik olarak ayırmayacağız.” diyen Erbakan, ayrıca eğitim sisteminde de düzenlemeler yapmayı planladıklarını kaydetti.

Kongreye, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Nuri Okutan, ile Filistin’in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa ile yabancı misyon temsilcileri katıldı.

FATİH ERBAKAN YENİDEN GENEL BAŞKAN

Fatih Erbakan, kurucusu olduğu Yeniden Refah Partisinin genel başkanlığına seçildi.

Yeniden Refah Partisinin 1. Olağan Büyük Kongresi, Ankara Arena Spor Salonu’nda, 81 ilden delegelerin katılımıyla gerçekleşti.

Kongrede yapılan genel başkanlık seçiminde, kayıtlı bin 117 delegeden 978’i oy kullandı. Fatih Erbakan 971 oy alırken, 7 oy geçersiz sayıldı.

Abdülhamid han’ın torunu Şehzade Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu ve Merhum Necmeddin Erbakan’ın kerimesi Zeynep Erbakan ve Karadenizli şarkıcı Davut Güloğlu MKYK da yer aldı.

Kongre, “Burada gelecek var” konseptiyle yapıldı.

Kongreye ülkenin her yerinden yaklaşık 50 bin kişinin katıldığı bildirildi.

Katılımcıların çoğunluğunun gençlerden ve hanımlardan oluşması dikkat çekti.


Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
İSTANBULUNSESİ.NET

FREE
VIEW