Yeni partinin kurucular kurulundaki isimler belli olmaya başladı

Aylardır yeni parti çalışmaları yürüten ve toplumun çeşitli katmaları ile fikir alışverişinde bulunan önceki dönem Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı yeni partinin son aşamasına gelindiği belirtilildi.

Partinin tüzük ve proğram çalışmaları için bu gün Bolu da kurucular kurulu üyeleri ile kamp çalışmasına başlanacak.2 gün süreceği belirtilen kampta yeni partinin proğramına ve kurucular kuruluna son şekli verilecek ve kamp dönüşü resmi kuruluş için başvuru yapılacak.

En çok merak edilen ise yeni partini ismi ve kurucular kurulu listesi.

Beli olan parti ismi sır gibi saklanıyor.

Kurucular kurulunda olması beklenen bazı isimlerde şimdiden siyasi kulislere sızdı.

Edindiğimiz bilgilere göre, kurucular kurulunda kadın ve gençlik için özel kontenjan ayrılacak.

Kurucular kurulunun 200 civarında isimden oluşacağı söyleniyor.

Parti proğramında yolsuzluk, yoksulluk, hak, adalet vurgusu, insan hak ve özgürlükleri ve demokrasi ön plana çıkarılacak.

Dışarı sızan bilgilere göre kurucular kurulunda yer alacak bazı isimler belli oldu.

Kurucular kurulunda netleşen şu isimlerin olması bekleniyor;

Ak parti Ankara ve İstanbul önceki dönem il başkanları Mehmet Nedim Yamalı ve Selim Temurçi ile Ak parti den istifa eden ve Davutoğlu ile hareket edeceklerini açıklayan 38 Ak parti eski İl Başkanı, Ak parti eski Genel Başkan Yardımcıları Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve eski milletvekilleri, Abdullah Başçı, Cuma içten, Feramuz Üstün, Prof.Dr. Coşkun Çakır, Ömer Ünal ve 50 civarında eski milletvekilinin yanı sıra Başbakan eski danışmanı ve gazeteci/yazar Etyen Mahçupyan, gazeteci/yazar Hakan Albayrak, ÖDP eski genel başkanı Ufuk Uras ve CHP, MHP, HDP de siyaset yapmış süpriz isimler ve İş, sanat ve spor camiasından tanınmış simaların yer alacağı listenin Aralık ayının sonuna doğru resmiyet kazanması bekleniyor.

TBMM de grup kurulacak mı?

Ahmet Davutoğlu’na yakın kaynaktan edindiğimiz bilgiye göre, meclis de grup oluşturmak için yeterli sayının olduğunu, sadece Ak parti den değil, diğer partilerden de katılım olacağını belirtti.

istanbulunsesi.net

hakkında İstanbulunsesi

Avatar

İlgini Çekebilir

Bakan Koca: Vaka sayısı öngörülebilir seyirde

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ‘Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu’nu paylaştı. Bugün yapılan 42 bin 4 testten …

Bir Cevap Yazın