Samsung Galaxy S21 hakkında ilk bilgiler geldi

Samsung’un yeni modeli Galaxy S21 için özellikleri hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı. Galaxy S20 ve Note 20 serisinden sonra kullanıcılarla buluşması beklenen serinin, bazı özellikleri hakkında sızıntı bilgiler paylaşıldı.

Yeni modelin işlemcisi ve ekranı hakkında gelen bilgiler kullanıcıların beklentilerini karşılamayabilir. Çünkü modelin Snapdragon işlemciden yoksun olarak piyasaya çıkabileceği ve ekran özelliklerinde de düşürme uygulanabileceği belirtiliyor.

Galaxy S21 özellikleri ortaya çıkıyor

Samsung tarafında Note 20 hazırlıkları sürerken, yeni Galaxy modeli için de haberler gelmeye başladı. Daha önceden de sızıntı haberlerle gündem olan IceUniverse, bu model için de bazı bilgiler paylaştı. Serinin önceki modellerine göre daha uygun fiyatlı olabileceği belirtildi. Ancak bunun için de bazı öne çıkan özelliklerden feragat edilmesi gerektiği söylendi.

Yeni model Galaxy S21 özellikleri için çıkan haberlerde, modelin Snapdragon 875 kullanmayacağı bilgisi bulunuyor. Hatta bütün ülkelerde, modelin Exynos işlemciyle birlikte satışa çıkabileceği belirtiliyor. Eğer Snapdragon işlemci tercihi olursa, bu işlemcinin Snapdragon 865 olabileceği söyleniyor. Çünkü Snapdragon 875, diğer işlemciye göre daha yüksek maliyetiyle öne çıkıyor.

Ekran tarafında ise modelin FHD+ ekranla gelmesi bekleniyor. Bu ekranın da 60 Hz tazeleme hızına sahip olarak kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyor. Samsung, Galaxy S20 modelinde 120 Hz tazeleme hızını kullanıcılarla buluşturmuştu. Böylelikle de ekran özellikleri kısmında bir düşürme uygulanabileceği belirtiliyor.

Daha önceden de 150 Megapiksel kameranın yeni model için gelebileceği sızdırılmıştı. Ancak bu kameranın ” S21 Ultra” modeline gelmesi bekleniyor.

Özelliklerde düşürme yaparak fiyatları uygun hale getirmek isteyen Samsung’un, daha fazla satış rakamı hedeflediği için bunu yaptığı düşünülüyor.

hakkında İstanbulunsesi

Avatar

İlgini Çekebilir

İlk kez bir başka güneş sisteminin yıldızı ve iki gezegeni, teleskopla gözlendi

Atamaca Çölü'nde, Avrupa Güney Gözlemevi Çok Büyük Teleskobu tarafından görüntüsü yakalanan bebek yıldız ve iki gaz devi olan gezegenlerin, 300 ...

Bir Cevap Yazın