Diriliş Osman Ticarete mi kurban ediliyor?

Diriliş Ertuğrul dizisinin izlenme rekorları kırması, dünyanın bir çok ülkesinde beğeniyle izlenmesinin ardından yeni versiyonu olan Diriliş Osman‘la yola devam eden ve Osmanlı İmparatorluğunun kuruluş hikayesi anlatan dizi geçtimiz hafta ATV de başladı.Diriliş Ertuğrul daki ilgiyi, izlenme oranını yakalamakta bir hayli uzak kalan tarihi dizi, “Ticarete kurban ediliyor” tartışmalarına neden oldu.

TRT-1 de geniş yayın ağı ile izlenme rekorları kıran Diriliş Ertuğrul dizisi bilindiği gibi bir çok yabancı devlet adamınında gündemi girmiş ve ülke tanıtılmasına katkılar sunmuştu.Önce Osman karakterini oynayan oyuncu Burak Özçivit, üzerinden yapılan spekülasyonlar, şimdide dizinin Turkuvaz Medya Yayın kuruluşu olan ATV kanalında izleyiciye sunulması ile Tarihi dizi, Ticaret kaygılarıyla anılır oldu.

İzleyiciler, “Diriliş Ertuğrul da olduğu gibi, Kuruluş Osman‘nda TRT den yayınlamasını talebinde bulunurken, daha geniş bir coğrafya tarafından izleneceğini söylediler. Film, Televizyon ve Dizi sektörünün uzmanları; “ATV de yayınlanan dizinin istenilen izlenme oranına ulaşmasının mümkün olmadığını, tarafsız ve devlet kanalında yayınlanması gerektiğini ve tarihi değerlere hayat veren isimler seçilirken de çok daha dikkatli olunmalıydı, dizinin ATV de devam etmesi halinde, Diriliş Ertuğrul’un elde ettiği başarıyı yakalamasının mümkün olmayacağını” ifade ettilerKuruluş Osman dizisi yayınlanan ilk iki bölümünde istenilen reyting’i yakalayamadı.

istanbulunsesi.net

hakkında İstanbulunsesi

Avatar

İlgini Çekebilir

Bursa’da yangın :1 baraka, 2 ev ve 1 iş yeri kül oldu

Yangın, Karacabey ilçesine bağlı Saadet Mahallesi'nde meydana geldi. Yalnız yaşayan İsmail Döngel'in barakada aydınlatmada kullanılan mum ...

Bir Cevap Yazın