Dolar 8,6648
Euro 10,1426
Altın 490,52
BİST 1.407
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 17°C
Gök Gürültülü
İstanbul
17°C
Gök Gürültülü
Cum 20°C
Cts 23°C
Paz 25°C
Pts 24°C

Avrupa’da kulüplerimize zayıf rakipler: “Bu rakipler de elenmezse bir daha Avrupa’ya gitmeyin”

Avrupa’da kulüplerimize zayıf rakipler: “Bu rakipler de elenmezse bir daha Avrupa’ya gitmeyin”
A+
A-
02.08.2021
ABONE OL

İsviçre’nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde gerçekleştirilen kura çekimi sonucunda, turnuvaya bu turdan katılacak olan Fenerbahçe, Neftçi Bakü – HJK Helsinki eşleşmesinin galibiyle eşleşti.

Galatasaray ise 3. eleme turunda İskoçya ekibi St. Johnstone’u geçmesi halinde play-off turunda Danimarka ekibi Randers ile oynayacak.

Fenerbahçe ilk maçı kendi evinde, rövanşı deplasmanda oynayacak.

Galatasaray ise ilk maça deplasmanda, rövanşa kendi evinde çıkacak.

Galatasaray, St. Johnstone’a elemesi halinde Konferans Ligi play-off turunda Vojvodina-LASK eşleşmesinin galibi ile karşılaşacak.

UEFA Avrupa Ligi play-off turunda ilk maçlar 19 Ağustos’ta, rövanş müsabakaları ise 26 Ağustos’ta yapılacak ve gruplara kalan takımlar belli olacak.

Futbolda ülkemizden daha gerideki ülkelerin kulüpleriyle (zayıf takımlarla) eşleşilmesi bir nebze olsun tarafları rahatlattı.

Sosyal medyada kura çekimi ile ilgili görüşlerini paylaşan taraftar kura sonuçlarını sevinçle karşıladı ve “bu turlarda geçilmez, bu rakiplerde elenmezse, bir daha Avrupa’ya gitmesinler” mesajı verdiler.

Avrupa Ligi play-off turunda eşleşmeler şu şekilde:

Fenerbahçe – Neftçi (Azerbaycan) / HJK Helsinki (Finlandiya)

Rapid Wien (Avusturya) / Anorthosis (Kıbrıs Rum Kesimi) – Zorya (Ukrayna)

Omonoia (Kıbrıs Rum Kesimi) / Flora (Estonya) – Royal Antwerp (Belçika)

Randers (Danimarka) – Galatasaray / St Johnstone (İskoçya)

Ferencvaros (Macaristan) / Slavia Prag (Çekya) – GNK Dinamo (Hırvatistan) / Legia Varşova (Polonya)

Olympiakos (Yunanistan) / Ludogorets (Bulgaristan) – Lincoln Red Imps (Cebelitarık) / Slovan Bratislava (Slovakya)

Kızılyıldız (Sırbistan) / Sheriff (Moldova) – CFR Cluj (Romanya) / Young Boys (İsviçre)

Malmö (İsveç) / Rangers (İskoçya) – Kairat (Kazakistan) / Alashkert (Ermenistan)

NS Mura (Slovenya) / Zalgiris (Litvanya) – Sturm Graz (Avusturya)

Jablonec (Çekya) / Celtic (İskoçya) – AZ Alkmaar (Hollanda)

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.