Adalet can çekişiyor | | İstanbulunSesi

 • DOLAR
  6,7013
  %1,30
 • EURO
  7,3514
  %0,79
 • ALTIN
  342,51
  %2,11
 • BIST
  8,3150
  %1,22
Adalet can çekişiyor

Adalet can çekişiyor

Reklamlar

Önceki yazılarımdan hatırlanacaktır tüm inanç ve düşünce sistemlerinde Adalet evrensel ve vazgeçilmez bir normdur.

Adaletin olmadığı yerde, güven saygı vb. değerler de anlamını yitirir.

Ne yazık ki adaletin sözde savunucuları iş uygulamaya geldiğinde adaleti katletmekle meşgul.                                                   Yıllardır toplumun vicdanında derin yaralar açan adaletsizlikler bir türlü son bulmak bilmiyor.                                                 Evrensel bir arayış ve ciddi bir rahatsızlığın söz konusu olduğu Süper Lig mücadelesinden bahsediyorum.

Bırakın masa başında kararlar vermeyi, bırakın herkes sahada alınterinin karşılığını alsın, çekin ellerinizi alınterinden milyonların ümitlerinden, fedakarlıklarından.                             Açıkcası artık ben pekte ümitli değilim. Benim bir önerim var bir deneyelim diyorum: Hakemler yabancı olsun, oyuncu transfer ediyoruz,hakem de transfer edelim ve maç saatine kadar kim kimin maçına çıkacak bilinmesin.

Bazı takımların kadrolu hakemleri var mesela ve hep aynı takımın maçlarında onlar var.

Aynı pozisyon da bile ayrı kararlar, takıma göre düdük çalmalar.

Bunları say say bitmez.

Federasyona da hakemlere de güven yok.

Çünkü bazı takımlar açık seçik kayırılıyor.                                              Somut olarak Fenerbahçe-Galatasaray maçında bir kez daha gördük.

Sahada futbol yoktu.

Belli ki Galatasaray’ın maçı alması başka yerlerde karara bağlanmış. Haftalardır top oynamadan zorlayarak verilen ve verilmeyen penaltılarla hakem kararlarıyla yarıştan koparılmayan Galatasaray bir anda zirve yarışına ortak oldu.

Verilen kararların büyük bölümü Fenerbahçe’ye karşı önyargılı ve adaletsizdi.

Fenerbahçe iyi oynamadı tamam ama maçın sonucunu hakem belirledi.

Acaba birileri Trabzonspor – Fenerbahçe kavgası ve gerilimi çıkararak aradan Galatasaray’ı şampiyon yapmayı mı planladı?!

BeşiktaşTrabzonspor maçında Beşiktaş sezonun en iyi maçını oynadı.

Trabzonspor haftalardır bir istikrar oluşturamadı, takım hüviyetine kavuşamadı.

Uğurcan ve Shörloth’un katkıları ile puan aldı.

Ama bu böyle gitmez.

Bu oyunla bu istikrarsız görüntüyle şampiyonluk yarışında çok sıkıntılar yaşanabilir.

Adalet can çekişiyor ne yazık ki, adaleti hayata döndürelim ve gelecek kuşaklara Adil bir spor dünyası bırakalım, yoksa vebalinden kurtulamayız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

 1. Ahmet Akyıldız Sevgili saygıdeğer üstat tespitler doğru son dakika süprizi ile galatasarayı.sampiyoj yapacaklar … Yazılarını 4×4 gözle bekliyoruz her hafta ..

 2. 6alatasaray lobisine 6s’nin Türk futboluna yuvalanmış medya çetesine 6s’nin kontrolündeki Mhk’ya 6s’nin oluşturduğu bu kokuşmuş futbol düzenine karşı verilecek en büyük cevap trabzonspor’un şampiyon olmasıdır

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar