17-25 Aralık 2013 yılından sonra FETÖ telefon trafiği


Odatv. yazarı Müyesser Yıldız‘ın iddia etti ve köşesine taşıdığı Fetullah Gülen’in selefi olduğu söylenen Şerif Ali Tekalan’la 17-25 Aralık 2013 sonrası yapılan telefon görüşme listesini yayınladı.

Müyesser Yıldız

“Fetullah Gülen’den sonra örgütün başına geçebilecek kişi olarak görülüyor.

Şu anda da ABD’nin Teksas Eyaleti’nde “FETÖ okulu” Kuzey Amerikan Üniversitesi’nin (North American University) Rektörlüğünü yapıyor.”

“2 yıl önce Şerif Ali Tekalan’ın bu göreve getirildiği ortaya çıkınca Erdoğan, şöyle tepki göstermişti:

Şerif Ali Tekalan

“FETÖ üyesi teröristler bazı ülkelere sığınmaktadır. Sığınma hakkı Suriyeli, Arakanlı mültecilerden esirgenirken, FETÖ’cü ve PKK’lı teröristlere bu altın tepside sunuluyor. Ülkemizde kara listede olan bir FETÖ terör örgütü mensubu ABD’de bir üniversite rektör olarak atanabiliyor. Bu ne menem bir iştir? FETÖ fırsat bulduğu her ülkede Türkiye aleyhine algı operasyonları yürütüyor. Milletin hasmı hangi yapı varsa, onun eteğine yapışıyor. Ortak gayretlerimiz neticesinde bu belayı milletimizin başından defedeceğiz.”

Hakkında yakalama kararı bulunan Tekalan, halen onlarca davada yargılanıyor.

Adı son olarak Ankara’da Rus Büyükelçisi Karlov’un öldürülmesi davasına karıştı. Cinayetin işlendiği serginin organizatörüyle arasında para trafiği olduğunun tespit edildiği bildirildi.

HTS KAYITLARI DOSYAYA GELDİ

İşte Karlov suikastı davasında Şerif Ali Tekalan’ın HTS kayıtları da dosyaya girdi. 2012-2016 arasındaki kayıtlarda binlerce görüşme var.

Öncelikle şunu belirtelim; Listede yer alan kişi ve kurumlara ait isim ve telefon numaralarının pek çoğunun daha detaylı kimlik ve baz bilgilerini içeren bölümlerinde “Kayıt bulunamadı” ibaresi yer alıyor.

Bu durumda iki ihtimal var; Ya bazı isimlerin bilgileri gizlenmek istenmiş ya da bir kısmı için isim benzerliği sözkonusu!..

1 Aralık 2013 ve 31 Aralık 2014 tarihleri arasında Tekalan’ın şu isimlerle görüştüğü veya mesajlaştığı görülüyor:

Mehmet Sağlam, Abdülkadir Aksu, Vecdi Gönül, Ali Coşkun, Yaşar Yakış, Egemen Bağış, Faik Tunay, Vahit Kirişçi, Bayram Özçelik, Hüseyin Kocabıyık, Said Yazıcıoğlu, Hüseyin Çelik, Faruk Özak, Ahmet İyimaya, Reha Çamuroğlu, Ömer Faruk Öz, İlyas Çakır, Murat Başesgioğlu, Muzaffer Baştopçu, merhum Galip Demirel. 

Mesela 8 Kasım 2014’te Abdülkadir Aksu ile 3 kez görüşmüşler.

Aynı döneme ilişkin olarak listede yer alan diğer isimler de şunlar:

Hikmet Çetin, Metin Lütfü Baydar, İstemihan Talay, Mustafa Akaydın, Ahmet Toptaş, Mustafa Sarıgül, Fethi Yaşar. 

Ekmeleddin İhsanoğlu, Meral Akşener, Kenan Tanrıkulu, Mehmet Parsak, Oktay Vural, Yılma Durak, merhum Yusuf Ziya İrbeç. 

Mustafa Kamalak, Oltan Sungurlu, Remzi Çayır, Vehbi Dinçerler, Gaffar Yakın, Yekta Saraç, Mehmet Görmez, İbrahim Şahin, Ali Bardakoğlu, Yunus Söylet, Ömer Sertbaş (Binali Yıldırım’ın danışmanı), Mehmet Haberal, Cevat Öneş, İbrahim Şahin, Kutlu Savaş, İlyas Arlı (Danıştay üyesi), Hasan Basri Aktan, İzzettin Doğan, “FETÖ”den tutuklu Av. Mehmet Rasim Kuseyri, Fatma Ceyda Ertüzün (Adnan Oktar davası şüphelisi). 

Ayrıca Hüseyin Gülerce (3 Aralık-27 Aralık 5 görüşme, 4 mesaj, 3 Haziran 2014’te 83 saniye görüşme), Adem Yavuz Arslan, Ali Bulaç, Faruk Mercan. 

En çok görüşülen kurumların başında ise Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği, Anayasa Mahkemesi Başkanlığı, Başbakanlık, Dışişleri Bakanlığı, Enerji Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ile TRT Genel Müdürlüğü geliyor. 

Trafiğin oldukça azaldığı 2015 yılına da bakalım. Tekalan’ın görüştüğü, mesaj attığı veya aldığı isimler şöyle:

Ömer Faruk Öz, Faik Tunay, Burhanettin Uysal, Murat Başesgioğlu, Faruk Özak, Burhanettin Uysal, Ahmet Toptaş, Yılma Durak, Hasan Basri Aktan, Yunus Söylet, Cevat Öneş, Doğu Ergil, Eser Karakaş. 

Kayıtlara göre, Tekalan’a en son 3 Mayıs’ta Yılma Durak 5 mesaj attı. 6 Mayıs’ta Yunus Söylet 2 mesaj, Tekalan 1 mesaj gönderdi.

Tekalan’la görüşen son isimler ise 13 Temmuz’da Yılma Durak, 21 Ekim’de Hasan Basri Aktan (2002-2009 yılları arasında Maliye Bakanlığı Müsteşarıydı) oldu.

Sonrasında yönlendirilmiş birtakım aramalar ve 27 Temmuz-10 Ağustos 2016 tarihleri arasında da bazı mesajlar var, ancak tamamının karşısında yine “Kayıt bulunamadı” ibaresi yer alıyor.

Evet, “FETÖ”nün en önemli ismi Şerif Ali Tekalan’ın HTS kayıtları böyle

Kaynak: (Odatv. Müyesser Yıldız)

HTS Kayıt Raporu (Historical Traffic Search) Kişilerin telefonlarıyla gerçekleştirdikleri görüşmelerin arayan, aranan; arama zamanı, arama süresi, arama yeri ve sinyal alınan baz istasyonları gibi bilgilerini kapsamaktadır.

hakkında İstanbulunsesi

Avatar

İlgini Çekebilir

Bakan Koca: Vaka sayısı öngörülebilir seyirde

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ‘Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu’nu paylaştı. Bugün yapılan 42 bin 4 testten …

Bir Cevap Yazın